آنتروپی شانون چند مقیاسی و کاربرد آن در بازار سهام

آنتروپی شانون چند مقیاسی و کاربرد آن در بازار سهام

آنتروپی شانون چند مقیاسی و کاربرد آن در بازار سهام 150 150 هلدینگ بازرگانی حمل و نقل و ترخیص کالا

بخشی از ترجمه فارسی مقاله:

۱٫ پیشگفتار
فرضیه‌ی بازار کارامد (EMH)، که در دهه‌ی ۱۹۶۰ توسط فاما [۱] ارائه شده است، سنگ بنای تحقیقات مالی مدرن است. آن بیان می‌کند که اگر همه‌ی اطلاعات قابل دسترس در گذشته را بتوان در قیمت سهام منعکس کرد، بازار کارامد است. بدین ترتیب، قیمت سهام از یک رفتار قدم زدن تصادفی پیروی خواهد کرد و غیر قابل پیش‌بینی است. با این حال، به خوبی مستند شده است که EMH را نمی‌توان در بازار واقعی منعکس کرد، بدین معنا که قیمت سهام تا حدودی قابل پیش‌بینی است.
آنتروپی، مفهوم مهمی در علوم غیرخطی است. آن، معیار مهمی برای عدم قطعیت و پیچیدگی سیستم دینامیکی است. آنتروپی، به تازگی، برای مطالعه‌ی قابلیت پیش‌بینی بازار سهام مورد استفاده قرار گرفته است [۲]. برای مثال، معصومی و همکاران [۲] از آنتروپی متریک برای تشخیص قابلیت پیش‌بینی بازار سهام استفاده کردند و کشف کردند که در مقایسه با روش پیش‌بینی سنتی، آنتروپی متریک می‌تواند روابط غیر خطی بیشتری را به تصویر بکشد. اوم و همکاران [۳] از آنتروپی متریک و شاخص هورست برای مطالعه‌ی قابلیت پیش‌بینی چند شاخص سهام استفاده کردند؛ آن‌ها کشف کردند که قابلیت پیش‌بینی یک شاخص سهام دارای ارتباط مثبتی با شاخص هورست و دارای ارتباط منفی با مقدار آنتروپی متریک است.
آنتروپی شانون، اندازه‌گیری اطلاعات موجود در یک سیستم است. مقدار بزرگتر آنتروپی شانون نشان دهنده‌ی این است که نیاز به اطلاعات بیشتری به منظور شناخت این سیستم توسط افراد است. کارایانی [۴]، آنتروپی تجزیه‌ی مقدار منفرد را بر اساس ماتریس ضریب همبسته معرفی کرد و آنتروپی دارای قدرت پیش‌بینی شاخص متوسط صنعتی داوجونز است. با پیروی از کارایانی، گو و همکاران [۵]، قدرت پیش‌بینی آنتروپی تجزیه‌ی مقدار منفرد را در بازار سهام شنژن چین مطالعه کردند. آن‌ها کشف کردند که قدرت پیش‌بینی، از شکست‌های ساختاری در بازار تاثیر می‌پذیرد و آن تنها پس از اصلاح سهام غیر قابل فروش، در شاخص مولفه‌ی شنژن کار می‌کند. این نتیجه‌ی جالبی است که تا حدودی از نتیجه‌ی کارایانی [۴] متفاوت است.
ما در این مقاله، مفهوم جدیدی از آنتروپی، آنتروپی شانون چند-مقیاسی، را معرفی می‌کنیم، و آن را در شاخص میانگین داوجونز به منظور تشخیص قدرت پیش‌بینی آنتروپی تجزیه‌ی مقدار منفرد (تکین) برای شاخص اعمال می‌کنیم. کارایانی [۶] نشان می‌دهد که آن چه که در زمینه‌ی آنتروپی به عنوان یک معیار سیستمیک مشاهده شده است در زمینه‌ی ویژگی‌های محلی نیز قابل مشاهده است. ما در این راستا به تجزیه و تحلیل نتایج آنتروپی برای مقیاس‌های محلی مختلف برای بازارهای سهام کمک می‌کنیم.
ادامه‌ی مقاله به صورت زیر سازماندهی می‌شود: بخش ۲ به مقدمه‌ای درباره‌ی آنتروپی چند-مقیاسی تجزیه‌ی مقدار منفرد اختصاص داده می‌شود. بخش ۳، یک تجزیه و تحلیل آنتروپی چند-مقیاسی برای شاخص میانگین صنعتی داوجونز است. قدرت پیش‌بینی آنتروپی چند-مقیاسی تجزیه‌ی مقدار منفرد برای شاخص، در بخش ۴ ارائه می‌شود. بخش ۵، یک نتیجه‌ی گیری مختصر است.

                  درباره هلدینگ گلدن رود گروه هلدینگ گلدن رود بعنوان یک سازمان جهانی و با هدف ایجاد ارزش برای مشتریان خود با استفاده از مدیریت مبتنی بر احترام به انسانها در سال 1390 در ایران تاسیس شد. این هلدینگ هم اکنون در زمینه های متنوعی همچون خرید خارجی- ترانسفر مالی- حمل و نقل بین الملل- ترخیص گمرکی کالا- صادرات و واردات- تجهیزات پزشکی و تحقیق و توسعه بازار ، با تعداد زیادی از همکاران هلدینگ در بیش از 15 کشور جهان فعال می باشد. با استفاده از تکنولوژیهای پیشرفته و همچنین نو آوریهای گسترده در خدمات متنوع، هلدینگ گلدن رود از برترین شرکتهای فعال در زمینه خدمات بازرگانی و حمل و ترخیص می باشد. امروزه کلـیـه کارخانه ها، تولیـدی ها، واردکنندگان و صادرکنندگان با توجـه به حـجـم گسترده و بالایی که در رابطه با بخش بازرگانی خارجی دارند ترجیح میدهند که امور خرید و حمل و گمرکی خود را به سازمانهای مستقل واگذار نمایند که گروه هولدینگ گلدن رود با داشتن کادری مجرب و قوی در انجام تشریفات گمرکی از گمرکات شهید رجایی, بوشهر و شهید باهنر بندر عباس و شهریار تهران و فرودگاه امام خمینی(ره) و سایر گمرکات در امور ترخیص ماشین آلات صنعتی، مواد اولیه ، قطعات ماشین آلات کارخانجات، قطعات و لوازم نیروگاهها، اقلام و تجهیزات شبکه و کامپیوتر و مخابراتی، قطعات انواع خودروهای سواری و کامیون، پی وی سی ، لوازم و تجهیزات پزشکی و آزمایشگاهی، خط تولید كارخانه ، ماشین آلات چاپ ، ابزارآلات ، جي پي اس ،تخم ماهي پرورشی ،لوازم منزل و آشپزخانه ، كاغذ، دستگاه های ابزار دقیق و سایر نیازهای کشور فعال بوده و نیازهای مشتریان خود را با صداقت و حفظ حقوق مشتریان در سریعترین زمان با ارزانترین قیمت کارگزاری نموده و با این هدف جدید ترین قوانین و روشها و متد روز دنیا را فراگرفته ایم . نشانی دفتر مرکزی : تهران- فلکه دوم صادقیه- نرسیده به مرزداران- برج نگین رضا- طبقه 18 جنوبی واحد 1804 تلفن: 44051434-44051460
مشاوره فوری حمل و ترخیص