ایران ۳۵.۵ میلیارد کالا صادر کرد/اجرای طرح کنترل هوشمند جاده‌ها

ایران ۳۵.۵ میلیارد کالا صادر کرد/اجرای طرح کنترل هوشمند جاده‌ها

ایران ۳۵.۵ میلیارد کالا صادر کرد/اجرای طرح کنترل هوشمند جاده‌ها 150 150 هلدینگ بازرگانی حمل و نقل و ترخیص کالا
 ایران ۳۵.۵ میلیارد کالا صادر کرد/اجرای طرح کنترل هوشمند جاده‌ها

سمنان – رئیس‌کل گمرک بابیان اینکه تجارت خارجی کشور از ابتدای سال تاکنون ۷۲ میلیارد دلار بوده است، گفت: کشورمان در سال ۹۸ توانسته ۳۵.۵ میلیارد دلار کالا صادر کند.

مهدی میر اشرفی در مراسم افتتاح ساختمان گمرک سمنان به مناسبت دهه فجر هم‌زمان با ظهر یکشنبه بابیان اینکه دشمنان باید بدانند که کشورمان علی‌رغم تمام تحریم‌ها و فشارها توانسته در سال جاری ۷۲ میلیارد دلار تبادلات مالی داشته باشد، بیان کرد: از این رقم ۳۵.۵ میلیارد دلار متعلق به صادرات و ۳۶ میلیارد دلار ویژه واردات است.

وی بابیان اینکه ۸۵ درصد واردات مواد اولیه و ماشین‌آلات خط تولید است، افزود: چنانچه آمار مربوط به صادرات و خدمات و … را تا پایان سال با همین روند ادامه دهیم در سال ۹۸ نیز طراز مالی کشور مثبت خواهد بود.

ظرفیت ایران در بازارهای جهانی

رئیس‌کل گمرک ایران گفت: در حال حاضر از ۸۷ هزار میلیارد دلار تولید ناخالص دنیا، ۴۵ هزار میلیارد دلار سهم تجارت است یعنی نیمی از کالاهایی که در دنیا تولید می‌شود مرتبط با تجارت می‌شود و این مبین اهمیت تجارت و صادرات است.

میر اشرفی بابیان اینکه در قرن نوزدهم با تولید انبوه صنعتی بیشترین بهره تجارت نصیب اروپا شد و در قرن بیستم نیز بعد از جنگ‌های جهانی این امر به آمریکا رسید اما در قرن بیست و یکم به اذعان اکثر صاحب‌نظران توسعه و اقتصاد، دوردست آسیا است و جا دارد که کشور آسیایی قدرتمند مانند ایران از این فرصت بیشترین بهره را ببرد.

وی افزود: اگر بتوانیم برنامه‌ریزی خوب، مدون و مردمی و همچنین هدف‌گذاری درستی را داشته باشیم می‌توانیم به‌خوبی از مواهب تجارت بهره بگیریم امروز بیش از ۹۰ درصد حمل‌ونقل کالاهای دنیا از طریق آب و دریاها است و ۱۰ بندر بزرگ جهان در آسیا قرار دارند و ایران اسلامی نیز با دارا بودن هزاران کیلومتر مرز آبی به‌خوبی می‌تواند از این تجارت و ظرفیت‌های ترانزیت و حمل‌ونقل کمال بهره را بگیرد.

کمک به تولید داخلی کشور

رئیس‌کل گمرک ایران اسلامی در ادامه به‌ضرورت حمایت از تولید اشاره کرد و گفت کشورهایی که مکتب حمایت از تولید را به یک استراتژی بدل کرده‌اند امروز درزمینهٔ اقتصادی موفق‌تر عمل می‌کنند و یکی از فاکتورها و ملاک‌ها برای موفقیت در راستای حمایت از تولید گمرک و تبادلات تجاری محسوب می‌شود.

میر اشرفی بیان کرد: کارشناسان برآورد می‌کنند که هرروز معطلی یک کالا در گمرک می‌تواند یک درصد به قیمت آن بیفزاید درنتیجه اگر گمرک‌ها بتوانند ایستایی کالاها را به حداقل برسانند قطعاً کمک خوبی به تولیدکنندگان کرده‌اند.

وی در ادامه و بابیان اینکه هر تحول اقتصادی برای دوام و ارتقا می‌بایست هوشمند، الکترونیکی و مجازی شود، گفت: گمرک نیز در راستای این هوشمند سازی اقدامات خوبی را با تأکید وزارت اقتصاد و دارایی صورت داده که اجرای طرح اجباری شدن تراشه‌های الکترونیکی از سه ماه گذشته تاکنون یکی از مصادیق این اقدامات است.

اجرای طرح هوشمند سازی گمرک

رئیس کل گمرک ایران اسلامی درباره این طرح گفت: در گام نخست تمام محموله‌هایی که وارد ایران اسلامی می‌شوند به این پلمپ‌های هوشمند مجهز می‌شوند و در تمامی مبادی ورودی و خروجی نیز دستگاه‌های خوانش و پردازش آن‌ها را نصب‌کرده‌ایم که بتوانیم از کنترل‌های فیزیکی مزاحم به سمت کنترل‌های غیر مزاجم و دقیق گام برداریم.

میر اشرفی افزود: گمرک با راه‌اندازی اپلیکیشن‌های گمرک موبایلی توانسته خدمات خود را در هرجا و در هر زمان به مردم ارائه کند و در زمینه الکترونیکی کردن تجهیزات نیز امروز شاهد هستیم که گمرک توانسته در میان دیگر سازمان‌ها پیشرو باشد.

وی همچنین گفت: در گام دوم تا سه الی چهار ماه آینده تمام جاده‌ها و مبادی ورودی و خروجی کشور مجهز به آنتن‌ها و دستگاه‌های خوانش پلمپ‌های هوشمند برای کنترل و نظارت بر محموله‌های صادراتی و وارداتی به کشور می‌شوند.

                  درباره هلدینگ گلدن رود گروه هلدینگ گلدن رود بعنوان یک سازمان جهانی و با هدف ایجاد ارزش برای مشتریان خود با استفاده از مدیریت مبتنی بر احترام به انسانها در سال 1390 در ایران تاسیس شد. این هلدینگ هم اکنون در زمینه های متنوعی همچون خرید خارجی- ترانسفر مالی- حمل و نقل بین الملل- ترخیص گمرکی کالا- صادرات و واردات- تجهیزات پزشکی و تحقیق و توسعه بازار ، با تعداد زیادی از همکاران هلدینگ در بیش از 15 کشور جهان فعال می باشد. با استفاده از تکنولوژیهای پیشرفته و همچنین نو آوریهای گسترده در خدمات متنوع، هلدینگ گلدن رود از برترین شرکتهای فعال در زمینه خدمات بازرگانی و حمل و ترخیص می باشد. امروزه کلـیـه کارخانه ها، تولیـدی ها، واردکنندگان و صادرکنندگان با توجـه به حـجـم گسترده و بالایی که در رابطه با بخش بازرگانی خارجی دارند ترجیح میدهند که امور خرید و حمل و گمرکی خود را به سازمانهای مستقل واگذار نمایند که گروه هولدینگ گلدن رود با داشتن کادری مجرب و قوی در انجام تشریفات گمرکی از گمرکات شهید رجایی, بوشهر و شهید باهنر بندر عباس و شهریار تهران و فرودگاه امام خمینی(ره) و سایر گمرکات در امور ترخیص ماشین آلات صنعتی، مواد اولیه ، قطعات ماشین آلات کارخانجات، قطعات و لوازم نیروگاهها، اقلام و تجهیزات شبکه و کامپیوتر و مخابراتی، قطعات انواع خودروهای سواری و کامیون، پی وی سی ، لوازم و تجهیزات پزشکی و آزمایشگاهی، خط تولید كارخانه ، ماشین آلات چاپ ، ابزارآلات ، جي پي اس ،تخم ماهي پرورشی ،لوازم منزل و آشپزخانه ، كاغذ، دستگاه های ابزار دقیق و سایر نیازهای کشور فعال بوده و نیازهای مشتریان خود را با صداقت و حفظ حقوق مشتریان در سریعترین زمان با ارزانترین قیمت کارگزاری نموده و با این هدف جدید ترین قوانین و روشها و متد روز دنیا را فراگرفته ایم . نشانی دفتر مرکزی : تهران- فلکه دوم صادقیه- نرسیده به مرزداران- برج نگین رضا- طبقه 18 جنوبی واحد 1804 تلفن: 44051434-44051460
مشاوره فوری حمل و ترخیص