تعلل در تخصص ارز به واردکنندگان کالاهای اساسی

تعلل در تخصص ارز به واردکنندگان کالاهای اساسی

تعلل در تخصص ارز به واردکنندگان کالاهای اساسی 150 150 هلدینگ بازرگانی حمل و نقل و ترخیص کالا
تعلل در تخصص ارز به واردکنندگان کالاهای اساسی

یک مقام مسئول از تعلل بانک مرکزی در تخصیص ارز به واردکنندگان کالاهای اساسی خبر داد و گفت: این اقدام بانک مرکزی منجر به افزایش قیمت کالاها خواهد شد و باید برای آن فکری کرد.

محمدمهدی نهاوندی گفت: در حال حاضر بخشی از کالاهای دارای ثبت سفارش و تائید وزارت صمت، به بنادر و انبارهای گمرکی کشور رسیده ولی طی یک ماه گذشته، به دلیل کندی یا توقف تخصیص ارز، مشمول دموراژ یا رسوب در انبارهای گمرک شده اند.

عضو هیأت مدیره فدراسیون واردات افزود: قطعاً تداوم وضعیت موجود، علاوه بر افزایش قیمت تمام شده این اقلام، می‌تواند زمینه کمبود نسبی آن در بازار را در پی داشته باشد.

وی تصریح کرد: در این میان هر گونه تصمیم‌گیری در خصوص تأمین ارز باید با اولویت تأمین ارز کالاهای رسیده و رسوبی، صورت پذیرد.

عضو هیأت مدیره فدراسیون واردات ایران اظهار داشت: رئیس کل بانک مرکزی در مقاطع مختلف تاکید کرده که کشور، هیچ کمبودی برای تأمین ارز کالاهای ضروری و مورد نیاز کشور ندارد؛ در حالیکه واردکنندگان نیز پس از ثبت سفارش و تائید و معرفی به بانک مرکزی، اقدام به واردات نموده‌اند؛ در حالیکه با توجه به اینکه حتی بعد از تخصیص ارز هم، انتقال آن تا یک ماه زمان می‌برد تسریع در اقدام بانک مرکزی ضروری است.

                  درباره هلدینگ گلدن رود گروه هلدینگ گلدن رود بعنوان یک سازمان جهانی و با هدف ایجاد ارزش برای مشتریان خود با استفاده از مدیریت مبتنی بر احترام به انسانها در سال 1390 در ایران تاسیس شد. این هلدینگ هم اکنون در زمینه های متنوعی همچون خرید خارجی- ترانسفر مالی- حمل و نقل بین الملل- ترخیص گمرکی کالا- صادرات و واردات- تجهیزات پزشکی و تحقیق و توسعه بازار ، با تعداد زیادی از همکاران هلدینگ در بیش از 15 کشور جهان فعال می باشد. با استفاده از تکنولوژیهای پیشرفته و همچنین نو آوریهای گسترده در خدمات متنوع، هلدینگ گلدن رود از برترین شرکتهای فعال در زمینه خدمات بازرگانی و حمل و ترخیص می باشد. امروزه کلـیـه کارخانه ها، تولیـدی ها، واردکنندگان و صادرکنندگان با توجـه به حـجـم گسترده و بالایی که در رابطه با بخش بازرگانی خارجی دارند ترجیح میدهند که امور خرید و حمل و گمرکی خود را به سازمانهای مستقل واگذار نمایند که گروه هولدینگ گلدن رود با داشتن کادری مجرب و قوی در انجام تشریفات گمرکی از گمرکات شهید رجایی, بوشهر و شهید باهنر بندر عباس و شهریار تهران و فرودگاه امام خمینی(ره) و سایر گمرکات در امور ترخیص ماشین آلات صنعتی، مواد اولیه ، قطعات ماشین آلات کارخانجات، قطعات و لوازم نیروگاهها، اقلام و تجهیزات شبکه و کامپیوتر و مخابراتی، قطعات انواع خودروهای سواری و کامیون، پی وی سی ، لوازم و تجهیزات پزشکی و آزمایشگاهی، خط تولید كارخانه ، ماشین آلات چاپ ، ابزارآلات ، جي پي اس ،تخم ماهي پرورشی ،لوازم منزل و آشپزخانه ، كاغذ، دستگاه های ابزار دقیق و سایر نیازهای کشور فعال بوده و نیازهای مشتریان خود را با صداقت و حفظ حقوق مشتریان در سریعترین زمان با ارزانترین قیمت کارگزاری نموده و با این هدف جدید ترین قوانین و روشها و متد روز دنیا را فراگرفته ایم . نشانی دفتر مرکزی : تهران- فلکه دوم صادقیه- نرسیده به مرزداران- برج نگین رضا- طبقه 18 جنوبی واحد 1804 تلفن: 44051434-44051460
مشاوره فوری حمل و ترخیص