جزئیات فروش تعهدی در بورس/شیوه جدید در ۸ نماد عملیاتی شد

جزئیات فروش تعهدی در بورس/شیوه جدید در ۸ نماد عملیاتی شد

جزئیات فروش تعهدی در بورس/شیوه جدید در ۸ نماد عملیاتی شد 150 150 هلدینگ بازرگانی حمل و نقل و ترخیص کالا
جزئیات فروش تعهدی در بورس/شیوه جدید در ۸ نماد عملیاتی شد

مدیرعامل فرابورس گفت: فروش تعهدی در بورس با آنکه تنها برای ۵ نماد مورد معامله در بورس تهران و ۳ نماد سهام در فرابورس اجرایی شده، ولی قابلیت عملیاتی شدن در تمامی اوراق را دارد.

به نقل از فرابورس ایران، امیر هامونی،️ مدیرعامل فرابورس ایران در خصوص سازوکار فروش تعهدی با بیان اینکه این ابزار جدید بازار را دو طرفه می‌کند و یکی از ویژگی‌های بازار حرفه‌ای قلمداد می‌شود، گفت: بسیاری از اهالی بازار سوال داشتند که در بازار سرمایه کشور چگونه می‌توان ابزار فروش استقراضی یا همان Short Selling را راه‌اندازی کرد، اما این مهم با ابتکار کمیته فقهی سازمان بورس در قالب «عقد وکالت» امکان‌پذیر شد.

وی افزود: ابزارهای مختلف مالی اسلامی که چندین سال است به همت شورای عالی بورس، سازمان بورس، کمیته فقهی، ارکان مختلف فعال در بازار سرمایه راه‌اندازی شده و به رونق رسیده‌اند، می‌تواند در الگوی ایرانی اسلامی پیشرفت، جزو ابزارهای تمدن‌ساز باشد.

هامونی با بیان اینکه از ویژگی‌های قابل توجه دستورالعمل فروش تعهدی در بازار سرمایه ایران این است که شامل تمامی اوراق بهادار نیز می‌شود، تصریح کرد: بر این اساس برای صکوک و اسناد خزانه اسلامی نیز می‌توان این سازوکار را راه‌اندازی کرد؛ ضمن اینکه این ابزار جدید با آنکه در حال حاضر تنها در خصوص ۵ نماد مورد معامله در بازار سهام بورس تهران و ۳ نماد سهام در فرابورس ایران اجرایی شده قابلیت عملیاتی شدن برای تمامی اوراق بهادار را نیز دارا است.

وی به سرمایه‌گذاران بازار سرمایه توصیه کرد: این ابزار معاملاتی جدید برای حرفه‌ای‌هاست و تازه‌واردان بازار سرمایه که از دانش و تخصص کافی برخوردار نیستند با احتیاط باید به معاملات ۸ نمادی که تحت سازوکار فروش تعهدی قرار گرفته‌اند ورود کنند و از مبالغ کم سرمایه‌گذاری شروع نمایند.

                  درباره هلدینگ گلدن رود گروه هلدینگ گلدن رود بعنوان یک سازمان جهانی و با هدف ایجاد ارزش برای مشتریان خود با استفاده از مدیریت مبتنی بر احترام به انسانها در سال 1390 در ایران تاسیس شد. این هلدینگ هم اکنون در زمینه های متنوعی همچون خرید خارجی- ترانسفر مالی- حمل و نقل بین الملل- ترخیص گمرکی کالا- صادرات و واردات- تجهیزات پزشکی و تحقیق و توسعه بازار ، با تعداد زیادی از همکاران هلدینگ در بیش از 15 کشور جهان فعال می باشد. با استفاده از تکنولوژیهای پیشرفته و همچنین نو آوریهای گسترده در خدمات متنوع، هلدینگ گلدن رود از برترین شرکتهای فعال در زمینه خدمات بازرگانی و حمل و ترخیص می باشد. امروزه کلـیـه کارخانه ها، تولیـدی ها، واردکنندگان و صادرکنندگان با توجـه به حـجـم گسترده و بالایی که در رابطه با بخش بازرگانی خارجی دارند ترجیح میدهند که امور خرید و حمل و گمرکی خود را به سازمانهای مستقل واگذار نمایند که گروه هولدینگ گلدن رود با داشتن کادری مجرب و قوی در انجام تشریفات گمرکی از گمرکات شهید رجایی, بوشهر و شهید باهنر بندر عباس و شهریار تهران و فرودگاه امام خمینی(ره) و سایر گمرکات در امور ترخیص ماشین آلات صنعتی، مواد اولیه ، قطعات ماشین آلات کارخانجات، قطعات و لوازم نیروگاهها، اقلام و تجهیزات شبکه و کامپیوتر و مخابراتی، قطعات انواع خودروهای سواری و کامیون، پی وی سی ، لوازم و تجهیزات پزشکی و آزمایشگاهی، خط تولید كارخانه ، ماشین آلات چاپ ، ابزارآلات ، جي پي اس ،تخم ماهي پرورشی ،لوازم منزل و آشپزخانه ، كاغذ، دستگاه های ابزار دقیق و سایر نیازهای کشور فعال بوده و نیازهای مشتریان خود را با صداقت و حفظ حقوق مشتریان در سریعترین زمان با ارزانترین قیمت کارگزاری نموده و با این هدف جدید ترین قوانین و روشها و متد روز دنیا را فراگرفته ایم . نشانی دفتر مرکزی : تهران- فلکه دوم صادقیه- نرسیده به مرزداران- برج نگین رضا- طبقه 18 جنوبی واحد 1804 تلفن: 44051434-44051460
مشاوره فوری حمل و ترخیص