داخل پرواز دیروز ماهشهر چه گذشت؟/ روایت یکی از مسافران از حادثه

داخل پرواز دیروز ماهشهر چه گذشت؟/ روایت یکی از مسافران از حادثه

داخل پرواز دیروز ماهشهر چه گذشت؟/ روایت یکی از مسافران از حادثه 150 150 هلدینگ بازرگانی حمل و نقل و ترخیص کالا
داخل پرواز دیروز ماهشهر چه گذشت؟/ روایت یکی از مسافران از حادثه

یکی از مسافران پرواز سانحه دیده دیروز تهران-ماهشهر مشاهدات خود را در خصوص اتفاقات رخ داده در پرواز تشریح کرد.

‌ ۷:۳۵ بامداد دیروز یک فروند هواپیمایMD متعلق به هواپیمایی کاسپین که از تهران عازم ماهشهر بود در هنگام نشستن دچار سانحه شد و با خارج شدن ارابه فرود از هواپیما، مجبور به فرود بدون چرخ شد؛ در این سانحه خوشبختانه به کسی آسیبی وارد نشد ولی هواپیما با خروج از باند و توقف در جاده ماهشهر به بندر امام باعث ایجاد وحشت میان مسافران شد.

یکی از مسافران این پرواز در گفتگو با خبرنگار مهر درباره جزئیات این رویداد گفت: هواپیما ۶:۳۵ از تهران به مقصد ماهشهر حرکت کرد. همه چیز طبق روال عادی بود و پرواز تأخیر نداشت.

وی ادامه داد: در هنگام نشستن، سرعت هواپیما بسیار زیاد بود. سرعت فرود به حدی بود که مسافران احساس می‌کردند کنترل هواپیما از دست خلبان خارج شده است. در پی فرود با سرعت بالا، احساس کردیم که چرخ هواپیما شکسته و از بدنه خارج شده است. در نتیجه هواپیما بدون چرخ روی باند کشیده شد تا اینکه از باند خارج و وارد محوطه خاکی فرودگاه شد.

این مسافر یادآور شد: در ادامه نیز هواپیما به طور کامل از محوطه فرودگاه خارج شد و وارد جاده ماهشهر به بندر امام شده و در این اتوبان متوقف شدیم. سپس درهای اضطراری هواپیما باز و مسافران به تدریج خارج شدند. تیم‌های امدادی نیز به کمک مسافران آمده و مأموران نیروی انتظامی و سپاه فرودگاه، امنیت منطقه را در کنترل گرفتند.

وی در خصوص واکنش مسافران گفت: بسیاری از مسافران جیغ می‌کشیدند و گریه می‌کردند اما پس از آنکه از هواپیما خارج شدیم و حالت شوک زدگی مسافران به پایان رسید توانستند بر احساسات خود غلبه کنند.

این مسافر با اشاره به سوانح هوایی اخیر خصوصاً سانحه هواپیمای اوکراینی افزود: این سوانح هوایی اخیر سبب شده بود تا مردم و مسافران این پرواز نگرانی بیشتری در سانحه امروز داشته باشند. به طور کلی فضای تلخی حاکم بود.

وی درباره انتشار اخباری مبنی بر مصدومیت دو تن از مسافران نیز گفت: من چیزی از مصدومیت ندیدم و با توجه به اینکه جزو نفرات آخری بودم که از هواپیما خارج می‌شدم همه مسافران به سلامت در حال پیاده شدن بودند هر چند از اورژانس ماهشهر نیز باید استعلام شود.

این شهروند ساکن تهران اظهار داشت: سرعت زیاد هواپیما هنگام فرود موجب شد هواپیما حالت برخورد شدید با زمین داشته باشد به طوری که هنگام پیاده شدن دیدیم که حدود ۱۰ صندلی هواپیما شکسته است.

وی خاطرنشان کرد: مسافران منتظر هستند تا شرکت بیمه گر خسارات وارده به آنها را محاسبه و پرداخت کند. به ما اعلام کردند که تا ۴۸ ساعت آینده تحویل بار به تعویق می‌افتد.

وی در پاسخ به این سوال که ایا پیش از فرود، خلبان گزارشی از نقص فنی یا مشکل در فرود را به مسافران اطلاع داده بود، گفت: خلبان هنگام فرود اعلام نکرد که ارابه فرود و چرخ‌ها دچار مشکل شده‌اند چون همه چیز طبق روال عادی در حال انجام بود و چرخ‌ها به موقع باز شد و صرفاً اعلام کرد که تا دقایقی دیگر در فرودگاه ماهشهر به زمین خواهیم نشست و مسافران کمربندهای خود را ببندند.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا مهمانداران به مسافران شوک زده دلداری می‌دادند یا خیر، اظهار داشت: شرایط به حدی بحرانی بود که دیگر کسی توان دلداری دادن به دیگران را نداشت حتی مهمانداران نیز از جمله افرادی بودند که گریه می‌کردند و جیغ می‌کشیدند.

این شهروند تهرانی ادامه داد: ساعت فرود پرواز دیروز، از اقبال خوب ما ساعتی بود که هنوز ترافیک تردد کامیون‌های ماهشهر به بندر امام آغاز نشده بود. به گفته مقامات محلی و مردم این منطقه، از ساعت ۸:۳۰ صبح به بعد به علت افزایش تردد کامیون‌ها، جاده بندرامام به ماهشهر از ترافیک بالایی برخوردار است که خوشبختانه نیم ساعت قبل از آغاز تردد خودروهای سنگین در این اتوبان، هواپیما وارد بزرگراه شد.

                  درباره هلدینگ گلدن رود گروه هلدینگ گلدن رود بعنوان یک سازمان جهانی و با هدف ایجاد ارزش برای مشتریان خود با استفاده از مدیریت مبتنی بر احترام به انسانها در سال 1390 در ایران تاسیس شد. این هلدینگ هم اکنون در زمینه های متنوعی همچون خرید خارجی- ترانسفر مالی- حمل و نقل بین الملل- ترخیص گمرکی کالا- صادرات و واردات- تجهیزات پزشکی و تحقیق و توسعه بازار ، با تعداد زیادی از همکاران هلدینگ در بیش از 15 کشور جهان فعال می باشد. با استفاده از تکنولوژیهای پیشرفته و همچنین نو آوریهای گسترده در خدمات متنوع، هلدینگ گلدن رود از برترین شرکتهای فعال در زمینه خدمات بازرگانی و حمل و ترخیص می باشد. امروزه کلـیـه کارخانه ها، تولیـدی ها، واردکنندگان و صادرکنندگان با توجـه به حـجـم گسترده و بالایی که در رابطه با بخش بازرگانی خارجی دارند ترجیح میدهند که امور خرید و حمل و گمرکی خود را به سازمانهای مستقل واگذار نمایند که گروه هولدینگ گلدن رود با داشتن کادری مجرب و قوی در انجام تشریفات گمرکی از گمرکات شهید رجایی, بوشهر و شهید باهنر بندر عباس و شهریار تهران و فرودگاه امام خمینی(ره) و سایر گمرکات در امور ترخیص ماشین آلات صنعتی، مواد اولیه ، قطعات ماشین آلات کارخانجات، قطعات و لوازم نیروگاهها، اقلام و تجهیزات شبکه و کامپیوتر و مخابراتی، قطعات انواع خودروهای سواری و کامیون، پی وی سی ، لوازم و تجهیزات پزشکی و آزمایشگاهی، خط تولید كارخانه ، ماشین آلات چاپ ، ابزارآلات ، جي پي اس ،تخم ماهي پرورشی ،لوازم منزل و آشپزخانه ، كاغذ، دستگاه های ابزار دقیق و سایر نیازهای کشور فعال بوده و نیازهای مشتریان خود را با صداقت و حفظ حقوق مشتریان در سریعترین زمان با ارزانترین قیمت کارگزاری نموده و با این هدف جدید ترین قوانین و روشها و متد روز دنیا را فراگرفته ایم . نشانی دفتر مرکزی : تهران- فلکه دوم صادقیه- نرسیده به مرزداران- برج نگین رضا- طبقه 18 جنوبی واحد 1804 تلفن: 44051434-44051460
مشاوره فوری حمل و ترخیص