دومینوی کرونا چگونه بازار نفت را از تعادل خارج کرد ؟

دومینوی کرونا چگونه بازار نفت را از تعادل خارج کرد ؟

دومینوی کرونا چگونه بازار نفت را از تعادل خارج کرد ؟ 150 150 هلدینگ بازرگانی حمل و نقل و ترخیص کالا
دومینوی کرونا چگونه بازار نفت را از تعادل خارج کرد ؟

یک کارشناس انرژی گفت: قیمت ۴۰ دلاری نفت، می‌تواند برای روسیه مطلوب باشد چرا که روس ها نمی خواهند بازار را به رقیب آمریکایی خود،نفت شیل بسپارند بنابراین توافق اوپک و غیر اوپک بعید است.

محمد دیالمی، کارشناس انرژی با بیان اینکه ارزیابی‌ها حاکی از پایین آمدن و پایین ماندن قیمت نفت است، گفت: مصرف نفت چین حدود ۱۴ میلیون بشکه در روز است، این در حالی است که اوضاع چین بدلیل شیوع ویروس کرونا هنوز به حالت عادی باز نگشته است. این روند، سمت تقاضای نفت را در بازار بهم ریخته است. البته به نظر می‌رسد روند کاهش قیمتی که تاکنون شاهد آن بودیم، ریزش اصلی قیمت نفت نیست.

وی افزود: هنوز چین در حال استفاده از خریدهای قبلی نفت خود است و در صورت اتمام خریدهای قبلی چین و عدم ثبت سفارش جدید در ماه‌های آینده بی شک فشار بیشتری بر کاهش قیمت نفت وارد خواهد شد.

به گفته این کارشناس انرژی، از روز دوشنبه در این هفته شاخص‌های مختلف بازار سهام آمریکا رو به پایین بود. از سویی دیگر شاهد پایین آمدن قیمت مس و برخی دیگر از فلزات بودیم که حاکی از کاهش ارزش انرژی به طور کلی است.

دیالمی با اشاره به نشست اوپک و اوپک پلاس طی روزهای آینده، اظهار داشت: تاکنون نشانی از توافق بین روسیه و عربستان مشاهده نمی‌شود. البته به نظر می‌رسد علت این عدم توافق، فشار اقتصادی است که روسیه در حال تحمل آن است. البته نفت ۴۰ دلاری هم می‌تواند برای روسیه مناسب و توجیه پذیر باشد. از طرفی روس‌ها می‌دانند در صورتی که عرضه نفت در بازار را کاهش دهند رقیب آنها یعنی نفت شیل آمریکا می‌تواند جایگزین شود.

وی با تاکید بر اینکه برآیند اوضاع نشان می‌دهد که احتمال توافق روسیه و عربستان کم باشد، تصریح کرد: تاکنون نشانه‌ای از ایجاد توافق دیده نشده است، مگر اینکه روسیه و عربستان به توافق‌های پشت پرده برسند. در این حالت عرضه نفت بصورت ثابت باقی می‌ماند.

این کارشناس انرژی توضیح داد: با توجه به آلوده شدن کره جنوبی به ویروس کرونا و شیوع آن در این کشور که یک مصرف کننده صرف نفت است، میزان تقاضا کاهش یافته و بر بخش تقاضا فشار وارد می‌شود. اگر چنین وضعی برای ژاپن یا ایالات متحده نیز رخ دهد قدرت کرونا بر فشار قیمتی نفت بیشتر مشخص می‌شود.

دیالمی با اشاره به اینکه در نیمه نخست سال میلادی اغلب شاهد کاهش تقاضای نفت هستیم، ادامه داد: به نظر می‌رسد قیمت نفت آمریکا که اکنون حدود ۴۹ دلار است حداقل به ۴۵ درلار برسد. به طور کلی هر گونه تغییر و تحول در زمینه ویروس کرونا و توافق اوپک و اوپک پلاس می‌تواند بر قیمت نفت تأثیر بگذارد.

                  درباره هلدینگ گلدن رود گروه هلدینگ گلدن رود بعنوان یک سازمان جهانی و با هدف ایجاد ارزش برای مشتریان خود با استفاده از مدیریت مبتنی بر احترام به انسانها در سال 1390 در ایران تاسیس شد. این هلدینگ هم اکنون در زمینه های متنوعی همچون خرید خارجی- ترانسفر مالی- حمل و نقل بین الملل- ترخیص گمرکی کالا- صادرات و واردات- تجهیزات پزشکی و تحقیق و توسعه بازار ، با تعداد زیادی از همکاران هلدینگ در بیش از 15 کشور جهان فعال می باشد. با استفاده از تکنولوژیهای پیشرفته و همچنین نو آوریهای گسترده در خدمات متنوع، هلدینگ گلدن رود از برترین شرکتهای فعال در زمینه خدمات بازرگانی و حمل و ترخیص می باشد. امروزه کلـیـه کارخانه ها، تولیـدی ها، واردکنندگان و صادرکنندگان با توجـه به حـجـم گسترده و بالایی که در رابطه با بخش بازرگانی خارجی دارند ترجیح میدهند که امور خرید و حمل و گمرکی خود را به سازمانهای مستقل واگذار نمایند که گروه هولدینگ گلدن رود با داشتن کادری مجرب و قوی در انجام تشریفات گمرکی از گمرکات شهید رجایی, بوشهر و شهید باهنر بندر عباس و شهریار تهران و فرودگاه امام خمینی(ره) و سایر گمرکات در امور ترخیص ماشین آلات صنعتی، مواد اولیه ، قطعات ماشین آلات کارخانجات، قطعات و لوازم نیروگاهها، اقلام و تجهیزات شبکه و کامپیوتر و مخابراتی، قطعات انواع خودروهای سواری و کامیون، پی وی سی ، لوازم و تجهیزات پزشکی و آزمایشگاهی، خط تولید كارخانه ، ماشین آلات چاپ ، ابزارآلات ، جي پي اس ،تخم ماهي پرورشی ،لوازم منزل و آشپزخانه ، كاغذ، دستگاه های ابزار دقیق و سایر نیازهای کشور فعال بوده و نیازهای مشتریان خود را با صداقت و حفظ حقوق مشتریان در سریعترین زمان با ارزانترین قیمت کارگزاری نموده و با این هدف جدید ترین قوانین و روشها و متد روز دنیا را فراگرفته ایم . نشانی دفتر مرکزی : تهران- فلکه دوم صادقیه- نرسیده به مرزداران- برج نگین رضا- طبقه 18 جنوبی واحد 1804 تلفن: 44051434-44051460
مشاوره فوری حمل و ترخیص