رشد اقتصادی صفر ایران در سال ۹۹

رشد اقتصادی صفر ایران در سال ۹۹

رشد اقتصادی صفر ایران در سال ۹۹ 150 150 هلدینگ بازرگانی حمل و نقل و ترخیص کالا
رشد اقتصادی صفر ایران در سال ۹۹

رئیس اسبق سازمان بورس و اوراق بهادار پیش‌بینی کرد که نرخ رشد اقتصاد ایران در سال ۹۹، صفر باشد و گفت: رکود تورمی همچنان در ایران وجود خواهد داشت.

حسین عبده تبریزی امروز شنبه ۲۶ بهمن در «سومین همایش تأمین مالی با تشریح چشم‌انداز اقتصاد ایران در سال ۹۹» گفت: توضیح در مورد مدل‌سازی برای پیش‌بینی شرایط اقتصاد ایران در سال ۹۹ به دلیل وضعیت کنونی کشور امکان‌پذیر نیست این در حالی است که در گذشته قرار بود در رابطه با چشم‌انداز، نرخ تورم و بیکاری پیش‌بینی‌هایی صورت گیرد چرا که مدل‌هایی که در این رابطه با حضور متغیرها شکل می‌گرفت، مشخص بود اما اکنون با توجه به شرایط تحریم، خیلی نمی‌توان از این مدل‌ها استفاده کرد.

رئیس اسبق سازمان بورس و اوراق بهادار افزود: شرایط سیاست داخلی و خارجی کشور، عرصه سیاستگذاری اقتصادی را تعیین خواهد کرد بر این اساس به نظر می‌رسد دوره تحریم طولانی‌تر از دوره‌های گذشته پیش خواهد رفت و برای پیش‌بینی متغیرهای اقتصادی، لازم است که رابطه خارجی ایران با دنیا را مورد بررسی قرار داده و در مورد تحریم نیز وضعیت دقیق‌تری را داشته باشیم.

وی تصریح کرد: رشد اقتصادی کشورهای بزرگ دنیا برای سال ۲۰۲۰ رشدهای بالایی نیست و اروپا با ورود آلمان به دوره رکود در سال جاری میلادی، چند فصل رکودی را پشت سر گذاشته است ضمن اینکه با توجه به کاهش اهمیت نفت در منطقه خاورمیانه حتماً با ضعف مالی در این منطقه مواجه خواهیم بود.

به گفته عبده تبریزی، تصمیم‌گیری در ایران پیچیده و چند لایه بوده و به نظر می‌رسد دولت بدون نظریه خاص اقتصادی همچون سال‌های گذشته، سال ۹۹ را نیز سپری کند.

رئیس اسبق سازمان بورس و اوراق بهادار گفت: تمرکز دولت در سال آینده بر روی کالاهای خصوصی خواهد بود و به نظر نمی‌رسد که بر روی کالاهای عمومی مانور خاصی داشته باشد ضمن اینکه حوزه دولت در سال‌های گذشته خیلی بر تغییر نرخ کالاهای عمومی تمرکز نکرده است.

وی با اشاره به اینکه دولت در مانده عمر خود اصلاحات اقتصادی نخواهد داشت، ادامه داد: اصلاحات اقتصادی زمانی انجام می‌شود که وضعیت کشور مساعد باشد به این معنا که درآمدهای دولت نقش اثربخشی در اصلاحات اقتصادی به جای خواهد گذاشت اگرچه با افزایش این درآمدها، لزوماً اصلاحات بهینه اقتصادی انجام نخواهد شد.

رئیس اسبق سازمان بورس و اوراق بهادار با بیان اینکه نظردهی در مورد تورم بسیار سخت خواهد بود، گفت: بانک مرکزی با توجه به امکاناتی که داشته، عملکرد خوبی را بر روی قیمت برخی دارایی‌ها حاکم کرده اما مشکل نقدینگی و ضرورت تأمین مالی سر جای خود خواهد بود.

این کارشناس ارشد حوزه بورس بیان کرد: بعد از سال‌های ۹۷ و ۹۸ که نرخ رشد اقتصادی ایران منفی بوده، اکنون می‌توان گفت که نرخ رشد اقتصادی برای سال ۹۹ حدود صفر یا حداقل کمی بالای صفر خواهد بود.

وی خاطرنشان کرد: به هر حال دولت تلاش خواهد کرد تا پایه‌های جدید مالیاتی را تعریف کرده همانطور که مالیات بر عایدی سرمایه را به ناچار اجرایی خواهد کرد اما باید عنصر تورم را از آن جدا کند.

1 دیدگاه

                  درباره هلدینگ گلدن رود گروه هلدینگ گلدن رود بعنوان یک سازمان جهانی و با هدف ایجاد ارزش برای مشتریان خود با استفاده از مدیریت مبتنی بر احترام به انسانها در سال 1390 در ایران تاسیس شد. این هلدینگ هم اکنون در زمینه های متنوعی همچون خرید خارجی- ترانسفر مالی- حمل و نقل بین الملل- ترخیص گمرکی کالا- صادرات و واردات- تجهیزات پزشکی و تحقیق و توسعه بازار ، با تعداد زیادی از همکاران هلدینگ در بیش از 15 کشور جهان فعال می باشد. با استفاده از تکنولوژیهای پیشرفته و همچنین نو آوریهای گسترده در خدمات متنوع، هلدینگ گلدن رود از برترین شرکتهای فعال در زمینه خدمات بازرگانی و حمل و ترخیص می باشد. امروزه کلـیـه کارخانه ها، تولیـدی ها، واردکنندگان و صادرکنندگان با توجـه به حـجـم گسترده و بالایی که در رابطه با بخش بازرگانی خارجی دارند ترجیح میدهند که امور خرید و حمل و گمرکی خود را به سازمانهای مستقل واگذار نمایند که گروه هولدینگ گلدن رود با داشتن کادری مجرب و قوی در انجام تشریفات گمرکی از گمرکات شهید رجایی, بوشهر و شهید باهنر بندر عباس و شهریار تهران و فرودگاه امام خمینی(ره) و سایر گمرکات در امور ترخیص ماشین آلات صنعتی، مواد اولیه ، قطعات ماشین آلات کارخانجات، قطعات و لوازم نیروگاهها، اقلام و تجهیزات شبکه و کامپیوتر و مخابراتی، قطعات انواع خودروهای سواری و کامیون، پی وی سی ، لوازم و تجهیزات پزشکی و آزمایشگاهی، خط تولید كارخانه ، ماشین آلات چاپ ، ابزارآلات ، جي پي اس ،تخم ماهي پرورشی ،لوازم منزل و آشپزخانه ، كاغذ، دستگاه های ابزار دقیق و سایر نیازهای کشور فعال بوده و نیازهای مشتریان خود را با صداقت و حفظ حقوق مشتریان در سریعترین زمان با ارزانترین قیمت کارگزاری نموده و با این هدف جدید ترین قوانین و روشها و متد روز دنیا را فراگرفته ایم . نشانی دفتر مرکزی : تهران- فلکه دوم صادقیه- نرسیده به مرزداران- برج نگین رضا- طبقه 18 جنوبی واحد 1804 تلفن: 44051434-44051460
مشاوره فوری حمل و ترخیص