ساختار بروکراتیک کشور کارآفرینی را سرکوب می کند

ساختار بروکراتیک کشور کارآفرینی را سرکوب می کند

ساختار بروکراتیک کشور کارآفرینی را سرکوب می کند 150 150 هلدینگ بازرگانی حمل و نقل و ترخیص کالا
ساختار بروکراتیک کشور کارآفرینی را سرکوب می کند

اهواز- معاون علمی و فناوری رئیس جمهور گفت: ساختار بروکراتیک فعلی کشور به گونه ای است که کارآفرینی را سرکوب و فرزندان ایران را ترغیب به استخدام در دستگاه ها و نهادهای دولتی می‌کند.

سورنا ستاری ظهر سه‌شنبه در نشست اقتصاد دانش‌بنیان در منطقه ویژه در بندر امام خمینی اظهار کرد: یک تفاوتی است بین کارخانه و صنعت، اینکه ما برویم یک خط تولید را از خارج کشور بیاوریم و آن افراد برای ما طراحی کند، این کارخانه است و صنعت نیست، این هیچ احتیاج به دانشگاه ندارد؛ یعنی کشور وقتی تصمیم می‌گیرد که چهار – پنج میلیون نفر دانشجو داشته باشد و سرمایه‌گذاری‌های کلان در آموزش عالی انجام دهیم، دانشگاه تجهیز کنیم و به هیئت‌علمی حقوق دهیم، قرار نیست کارخانه‌داری کنیم.

وی در ادامه افزود: همچنین چیزی برای نظارت حداکثر چهار تکنسین می‌خواهد اما صنعت جایی است که ما در آن طراحی و ماشین‌سازی و لایسنس تولید می‌کنیم.

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور بیان کرد: ما یک اقتصاد نفتی داریم و این اقتصاد ذاتش این است که همه چیز با پول حل می‌شود اما تکنولوژی خریدنی نیست بلکه یادگرفتنی است.

ستاری تصریح کرد: وقتی چهار میلیون دانشجو داریم و پنجمین کشور تولید کننده مهندس در دنیا هستیم این شایسته نیست که بخواهیم برای تکنولوژی پول بدهیم و فرق پروژه‌های دانش‌بنیان با دیگر پروژه‌ها در این امر است.

وی عنوان کرد: اگر بخواهیم با این نگاه جدید به موضوعات توجه کنیم، نگاهی است که ما در حوزه دانش‌بنیان به دنبال آن هستیم؛ در حوزه‌های دانش‌بنیان آدم‌ها محور هستند و مهم نیست شما چه منابعی دارید، یک بشکه نفت ۱۵۴ لیتر دارد و۵۰ دلار می‌فروشیم در حالی که برخی داروها، عطر و یا بذر برخی محصولات کشاورزی چندین برابر این مبلغ است، این افزایش برحسب دانش است که به کار گرفته می‌شود.

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور بیان کرد: اگر بخواهیم به مبلغ هزار دلار در هر بشکه در صنعت پتروشیمی برسیم این بستگی دارد که چه دانشی بر ماده اولیه می‌نشیند و آن موقعی است که شما این آدم‌ها را داشته باشید و باید در این راستا بر کمیت و کیفیت این نیروها تلاش کنیم.

ستاری عنوان کرد: صنعت پتروشیمی صنعت فوق‌العاده‌ای است، صنعتی است که ما بحث خام فروشی در آن نداریم ولی در همین صنعت می‌توانیم پول زیادی کسب کنیم؛ هر چقدر که دانش جدیدتر و پیشرفته‌تری را بر روی مواد می‌آورید نتیجه بهتری خواهیم دید.

وی گفت: با این نوع نگاه جدید در صنعت امروز توانستیم یک واحد pbr داشته باشیم که خود دانش آن را طراحی کرده‌ایم داشته باشیم.

ستاری بیان کرد: تحریم کاتالیست جز اقدامی است که کسی درباره آن صحبت نمی‌کند؛ چرا که بسیاری از آنها در داخل ساخته می‌شود و ما بقی نیز به‌زودی در حال ساختن است.

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور اظهار کرد: صنعت فولاد پنج سال پیش جدی‌ترین مشکلاتش کاتالیست بود اما اکنون شرکت‌های خوبی ساخته شده و رتبه‌های شیمی ما از نظر مقالات در رتبه ششم دنیا قرار داریم.

وی با بیان اینکه ما در برخی شاخص‌های نیرو انسانی رتبه‌های دو و یا سه در دنیا هستیم، بیان کرد: آن چیزی که در خصوص صنعت دانش‌بنیان صحبت می‌کنیم، این صنعت جایی است که در آن قرار است طراحی و ماشین‌سازی انجام شود.

ستاری بیان کرد: دانش مهم‌تر از ساخت کاتالیست است که باید ایجاد شود؛ کاری که امروز در پتروشیمی کارون انجام شد و هزینه‌ها به حداقل رسید و بهینه‌سازی صورت گرفت و همه چیز در داخل انجام می‌شود.

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور عنوان کرد: حکومتی که در حوزه دولتی قوانین بروکراتیک دارد شرایط آن به گونه‌ای است که فعالیت برای تولیدکنندگان سخت و وضعیت به سود واردکنندگان است، این‌ها همه از نشانه‌های ساختارهای اقتصاد متکی به نفت است.

وی گفت: این ساختاری‌هایی است که کارآفرینی را سرکوب می‌کنند و فرزندان ما را ترغیب به استخدام در ادارات و نهادهای دولتی می‌کند.

ستاری افزود: این بزرگ‌ترین خیانت به بچه‌های ما است؛ چرا که موجب کشتن اعتماد به نفس و نوآوری در آنها می‌شود.

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور بیان کرد: اگر خواهان انجام فعالیت‌های نوآورانه و خلاقانه توسط فرزندانمان در ایران اسلامی هستیم باید این تفکر را در جامعه گسترش و از طرح‌های آنها حمایت کنیم.

                  درباره هلدینگ گلدن رود گروه هلدینگ گلدن رود بعنوان یک سازمان جهانی و با هدف ایجاد ارزش برای مشتریان خود با استفاده از مدیریت مبتنی بر احترام به انسانها در سال 1390 در ایران تاسیس شد. این هلدینگ هم اکنون در زمینه های متنوعی همچون خرید خارجی- ترانسفر مالی- حمل و نقل بین الملل- ترخیص گمرکی کالا- صادرات و واردات- تجهیزات پزشکی و تحقیق و توسعه بازار ، با تعداد زیادی از همکاران هلدینگ در بیش از 15 کشور جهان فعال می باشد. با استفاده از تکنولوژیهای پیشرفته و همچنین نو آوریهای گسترده در خدمات متنوع، هلدینگ گلدن رود از برترین شرکتهای فعال در زمینه خدمات بازرگانی و حمل و ترخیص می باشد. امروزه کلـیـه کارخانه ها، تولیـدی ها، واردکنندگان و صادرکنندگان با توجـه به حـجـم گسترده و بالایی که در رابطه با بخش بازرگانی خارجی دارند ترجیح میدهند که امور خرید و حمل و گمرکی خود را به سازمانهای مستقل واگذار نمایند که گروه هولدینگ گلدن رود با داشتن کادری مجرب و قوی در انجام تشریفات گمرکی از گمرکات شهید رجایی, بوشهر و شهید باهنر بندر عباس و شهریار تهران و فرودگاه امام خمینی(ره) و سایر گمرکات در امور ترخیص ماشین آلات صنعتی، مواد اولیه ، قطعات ماشین آلات کارخانجات، قطعات و لوازم نیروگاهها، اقلام و تجهیزات شبکه و کامپیوتر و مخابراتی، قطعات انواع خودروهای سواری و کامیون، پی وی سی ، لوازم و تجهیزات پزشکی و آزمایشگاهی، خط تولید كارخانه ، ماشین آلات چاپ ، ابزارآلات ، جي پي اس ،تخم ماهي پرورشی ،لوازم منزل و آشپزخانه ، كاغذ، دستگاه های ابزار دقیق و سایر نیازهای کشور فعال بوده و نیازهای مشتریان خود را با صداقت و حفظ حقوق مشتریان در سریعترین زمان با ارزانترین قیمت کارگزاری نموده و با این هدف جدید ترین قوانین و روشها و متد روز دنیا را فراگرفته ایم . نشانی دفتر مرکزی : تهران- فلکه دوم صادقیه- نرسیده به مرزداران- برج نگین رضا- طبقه 18 جنوبی واحد 1804 تلفن: 44051434-44051460
مشاوره فوری حمل و ترخیص