سازمان‌های دولتی در شرایط تحریم از شرکت‌های دانش بنیان حمایت کنند

سازمان‌های دولتی در شرایط تحریم از شرکت‌های دانش بنیان حمایت کنند

سازمان‌های دولتی در شرایط تحریم از شرکت‌های دانش بنیان حمایت کنند 150 150 هلدینگ بازرگانی حمل و نقل و ترخیص کالا
سازمان‌های دولتی در شرایط تحریم از شرکت‌های دانش بنیان حمایت کنند

شیراز ـ معاون پژوهش و فناوری وزیر علوم گفت: سازمان‌های دولتی در شرایط تحریم که گردش مالی شرکت ها خوب نیست، از شرکت‌های دانش بنیان حمایت کنند.

مسعود برومند، ظهر یکشنبه در جلسه بررسی مشکلات پارک علم و فناوری شیراز در مورد شرایط سختی که در مقابل فعالیت‌های شرکت‌های دانش بنیان وجود دارد، اظهار داشت: آنچه باید رخ دهد، حس درک متقابل است و اگر نمی‌توانیم اقدامی برای بهبود شرایط این شرکت‌ها انجام دهیم، حداقل کارشان را سخت‌تر نکنیم.

وی بیان کرد: در شرایط تحریم‌ها گردش مالی شرکت‌ها خوب نیست و سازمان‌های دولتی باید شرکت‌های دانش بنیاد را حمایت کنند.

معاون وزیر علوم عنوان کرد: باید نگاه راهبری به این موضوع داشته باشیم و فکر کنیم که در استان و منطقه چه کارهایی برای بهبود عملکرد این شرکت‌ها می‌توان انجام داد.

برومند بیان کرد: شرکت‌های بزرگی از قبل وجود دارند که در حال حاضر نمی‌توانند به راحتی به عرصه رقابت وارد شوند و در این زمینه باید قابلیت این شرکت‌های بزرگ بازسازی شود.

موانع عدم تحقق رشد شرکت‌های دانش بنیاد

یکی از نمایندگان شرکتهای دانش بنیان فارس نیز در این نشست اظهار داشت: کشور ایران یکی از پیشروهای ایده در جهان است اما چرا این ایده‌ها و اجرای آنها به رفاه و تولید و ثروت نمی‌رسد؟

اشکان سامی ادامه داد: ثبات سیاسی، ساختار قانونی و کیفیت قانونی از عوامل تأثیرگذار بر این امر هستند به طوری که با وجود این عوامل کشور ما رتبه ۱۲۷ از ۱۹۰ کشور را دارد.

وی گفت: در بحث تحقیق و توسعه به علت تحریم‌ها نمی‌توان کاری انجام داد و تنها سه درصد از سرانه کشور به بحث تحقیق و توسعه تخصیص یافته است و حتی باید ذکر کرد که تولید دانش و مقالات با کیفیت آی اس آی نیز کم شده است.

                  درباره هلدینگ گلدن رود گروه هلدینگ گلدن رود بعنوان یک سازمان جهانی و با هدف ایجاد ارزش برای مشتریان خود با استفاده از مدیریت مبتنی بر احترام به انسانها در سال 1390 در ایران تاسیس شد. این هلدینگ هم اکنون در زمینه های متنوعی همچون خرید خارجی- ترانسفر مالی- حمل و نقل بین الملل- ترخیص گمرکی کالا- صادرات و واردات- تجهیزات پزشکی و تحقیق و توسعه بازار ، با تعداد زیادی از همکاران هلدینگ در بیش از 15 کشور جهان فعال می باشد. با استفاده از تکنولوژیهای پیشرفته و همچنین نو آوریهای گسترده در خدمات متنوع، هلدینگ گلدن رود از برترین شرکتهای فعال در زمینه خدمات بازرگانی و حمل و ترخیص می باشد. امروزه کلـیـه کارخانه ها، تولیـدی ها، واردکنندگان و صادرکنندگان با توجـه به حـجـم گسترده و بالایی که در رابطه با بخش بازرگانی خارجی دارند ترجیح میدهند که امور خرید و حمل و گمرکی خود را به سازمانهای مستقل واگذار نمایند که گروه هولدینگ گلدن رود با داشتن کادری مجرب و قوی در انجام تشریفات گمرکی از گمرکات شهید رجایی, بوشهر و شهید باهنر بندر عباس و شهریار تهران و فرودگاه امام خمینی(ره) و سایر گمرکات در امور ترخیص ماشین آلات صنعتی، مواد اولیه ، قطعات ماشین آلات کارخانجات، قطعات و لوازم نیروگاهها، اقلام و تجهیزات شبکه و کامپیوتر و مخابراتی، قطعات انواع خودروهای سواری و کامیون، پی وی سی ، لوازم و تجهیزات پزشکی و آزمایشگاهی، خط تولید كارخانه ، ماشین آلات چاپ ، ابزارآلات ، جي پي اس ،تخم ماهي پرورشی ،لوازم منزل و آشپزخانه ، كاغذ، دستگاه های ابزار دقیق و سایر نیازهای کشور فعال بوده و نیازهای مشتریان خود را با صداقت و حفظ حقوق مشتریان در سریعترین زمان با ارزانترین قیمت کارگزاری نموده و با این هدف جدید ترین قوانین و روشها و متد روز دنیا را فراگرفته ایم . نشانی دفتر مرکزی : تهران- فلکه دوم صادقیه- نرسیده به مرزداران- برج نگین رضا- طبقه 18 جنوبی واحد 1804 تلفن: 44051434-44051460
مشاوره فوری حمل و ترخیص