«سامانه حلال» جمهوری اسلامی ایران رونمایی شد

«سامانه حلال» جمهوری اسلامی ایران رونمایی شد

«سامانه حلال» جمهوری اسلامی ایران رونمایی شد 150 150 هلدینگ بازرگانی حمل و نقل و ترخیص کالا
«سامانه  حلال» جمهوری اسلامی ایران رونمایی شد

امروز سامانه حلال جمهوری اسلامی ایران با حضور سیدرضا تقوی نماینده ولی فقیه در جهاد کشاورزی رونمایی شد.با راه‌اندازی این سامانه مجوزهای وارداتی که پیشتر تا یکماه طول می کشید در کمتر از ۲۴ ساعت صادر می‌شود.

این سامانه نظارت‌های دقیق شرعی بر فرایند ذبح را در کشورهای مبدا افزایش می‌دهد، فعلا در کشور برزیل راه‌اندازی شده و قرار است در آینده همه کشورهایی که بازرگانان ما آنجا فعالیت دارند، راه‌اندازی شود.

آنطور که سیدرضا تقوی نماینده ولی فقیه در جهاد کشاورزی می‌گوید این سامانه پل ارتباطی بین کشور برزیل ، وزارت جهاد کشاورزی و گمرک جمهوری اسلامی است و علاوه بر رصد وپایش و نظارت دقیق بر عملیات ذبح در کشتارگاه‌ها اطلاعات به دفتر حلال جمهوری اسلامی ایران در برزیل ارسال می‌شود و آنجا بلافاصله مجوز الصاق برچسب حلال و صادرات به کشور ما انجام می‌شود.

ضمن اینکه این برچسب نشانه سلامت کامل بهداشتی و شرعی محصولات وارداتی است و خیال مردم را از هر گونه مسائل و دغدغه راحت می‌کند.

تقوی افزود: راه‌اندازی این سامانه قیمت تمام شده گوشت وارداتی را نیز پایین می‌آورد، همچین عملیات بوروکراسی که قبلا تا یک ماه می‌شد به حداقل یک روز کاهش داده است و ضمن اینکه الصاق برچسب حلال یک امنیت خاطر برای داخل کشور و برای کشورهای دیگر ایجاد می‌کند.

البته اپلیکیشن‌های موبایلی این سامانه راه‌اندازی شده و ناظرین شرعی جمهوری اسلامی در برزیل می‌توانند از این طریق اطلاعات را ببینند و عملیات ذبح را کنترل کنند. 

وی در بخش دیگری از سخنان خود به اهمیت غذای سالم و متناسب با فقه و شریعت اسلامی اشاره کرد و گفت: از گذشته فقها نسبت به غذای حلال حساسیت داشتند تا جلوی حرام خوری در جامعه اسلامی گرفته شود. 

تقوی در عین حال به وجود مدیریت واحد در نظارت‌ها تاکید کرد و گفت:‌متاسفانه در حال حاضر سازمان استاندارد و اتاق بازرگانی هم به کارهای نظارت شرعی غذا نظارت می‌کنند در حالی که طبق قانون نظارت بر ذبح شرعی بر عهده نمایندگی ولی فقیه در جهاد کشاورزی است.

آنطور که سازندگان این سامانه در این نشست مطرح کردند هزینه ساخت این سامانه ۳۰۰ میلیون تومان بوده و کشور جمهوری اسلامی ایران، برزیل را وادار کرده دوربین‌ها را با هزینه خودش در کشتارگاه‌ها نصب کنند و در حقیقت با این روش امکان نظارت بر ناظرین، تقویت خواهد شد.

طی ارتباط تصویری که با نماینده ولی فقیه وزارت جهاد کشاورزی در برزیل برقرار شد تقوی توضیح داد که راه‌اندازی این سامانه از آنجایی که باعث کاهش هزنیه‌های اضافی و کاغذبازی‌ها می‌شود قیمت تمام شده گوشت را پایین می‌آورد ضمن اینکه تفاهم نامه‌ای اخیرا با برزیل منعقد شده که قیمت گوشت وارداتی از برزیل کمتر شده است و همه این دلایل باعث شده که قیمت گوشت در بازار ایران نسبت به قبل کاهش داشته باشد.

                  درباره هلدینگ گلدن رود گروه هلدینگ گلدن رود بعنوان یک سازمان جهانی و با هدف ایجاد ارزش برای مشتریان خود با استفاده از مدیریت مبتنی بر احترام به انسانها در سال 1390 در ایران تاسیس شد. این هلدینگ هم اکنون در زمینه های متنوعی همچون خرید خارجی- ترانسفر مالی- حمل و نقل بین الملل- ترخیص گمرکی کالا- صادرات و واردات- تجهیزات پزشکی و تحقیق و توسعه بازار ، با تعداد زیادی از همکاران هلدینگ در بیش از 15 کشور جهان فعال می باشد. با استفاده از تکنولوژیهای پیشرفته و همچنین نو آوریهای گسترده در خدمات متنوع، هلدینگ گلدن رود از برترین شرکتهای فعال در زمینه خدمات بازرگانی و حمل و ترخیص می باشد. امروزه کلـیـه کارخانه ها، تولیـدی ها، واردکنندگان و صادرکنندگان با توجـه به حـجـم گسترده و بالایی که در رابطه با بخش بازرگانی خارجی دارند ترجیح میدهند که امور خرید و حمل و گمرکی خود را به سازمانهای مستقل واگذار نمایند که گروه هولدینگ گلدن رود با داشتن کادری مجرب و قوی در انجام تشریفات گمرکی از گمرکات شهید رجایی, بوشهر و شهید باهنر بندر عباس و شهریار تهران و فرودگاه امام خمینی(ره) و سایر گمرکات در امور ترخیص ماشین آلات صنعتی، مواد اولیه ، قطعات ماشین آلات کارخانجات، قطعات و لوازم نیروگاهها، اقلام و تجهیزات شبکه و کامپیوتر و مخابراتی، قطعات انواع خودروهای سواری و کامیون، پی وی سی ، لوازم و تجهیزات پزشکی و آزمایشگاهی، خط تولید كارخانه ، ماشین آلات چاپ ، ابزارآلات ، جي پي اس ،تخم ماهي پرورشی ،لوازم منزل و آشپزخانه ، كاغذ، دستگاه های ابزار دقیق و سایر نیازهای کشور فعال بوده و نیازهای مشتریان خود را با صداقت و حفظ حقوق مشتریان در سریعترین زمان با ارزانترین قیمت کارگزاری نموده و با این هدف جدید ترین قوانین و روشها و متد روز دنیا را فراگرفته ایم . نشانی دفتر مرکزی : تهران- فلکه دوم صادقیه- نرسیده به مرزداران- برج نگین رضا- طبقه 18 جنوبی واحد 1804 تلفن: 44051434-44051460
مشاوره فوری حمل و ترخیص