سهم تحقیقات از تولید ناخالص داخلی افزایش یابد

سهم تحقیقات از تولید ناخالص داخلی افزایش یابد

سهم تحقیقات از تولید ناخالص داخلی افزایش یابد 150 150 هلدینگ بازرگانی حمل و نقل و ترخیص کالا
سهم تحقیقات از تولید ناخالص داخلی افزایش یابد

قائم مقام معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت گفت: با وجود اینکه ۲۵ سال پیش محققان کشور درخواست داشتند که سهم تحقیقات از تولید ناخالص داخلی افزایش یابد اما ما پس رفت داشتیم.

دکتر شاهین آخوندزاده امروز در بیست و پنجمین جشنواره تحقیقاتی علوم پزشکی رازی در محل دانشگاه علوم پزشکی ایران گفت: هفته سختی را پشت سر گذاشتیم و دوستان عزیزی داغدار شدند و بسیاری از جامعه پزشکی از این موضوع غمگین شدند.

قائم مقام معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت گفت: جشنواره رازی در اولین دوره با همت مرحومه دکتر صانعی آغاز به کار کرد و در این مدت ۲۵ سال به رشد و شکوفایی رسید. بسیاری از نمادهای این رشد به تدریج وارد جشنواره شدند. ما در سال های اول فناوری نداشتیم اما امروز از مراکز رشد برتر دانشگاه ها تقدیر می کنیم.

وی با ارائه مقایسه ای میان تولیدات علمی علوم اجتماعی و علوم داروسازی/ داروشناسی گفت: از ۸۸ هزار عضو هیئت علمی کشور ۲۰ هزار عضو هیئت علمی وزارت بهداشت و ۶۸ هزار عضو هیئت علمی وزارت علوم هستند که بیشتر اعضای هیئت علمی وزارت بهداشت در حوزه خدمات درمانی فعالیت دارند. ضمن اینکه از میان اعضای هیئت علمی وزارت علوم، ۲۰ هزار عضو هیئت علمی گروه علوم انسانی هستند.

آخوندزاده یادآور شد: در بخش اعتبارات پژوهشی نیز بودجه پژوهشی وزارت بهداشت هزار میلیارد تومان و بودجه پژوهشی وزارت علوم سه هزار میلیارد تومان است که در واقع علوم پزشکی اعتبارات برابر با علوم انسانی دارد.

وی افزود: از لحاظ برونداد نیز در علوم انسانی اکنون ایران در تولید علم علوم انسانی در رتبه ۳۰ دنیا قرار دارد و از نظر تعداد استنادات در رتبه ۴۴ دنیا قرار دارد و در منطقه نیز سوم است. ۲۵ سال پیش ما در وضعیت اکنون علوم انسانی قرار داشتیم.

قائم مقام معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت گفت: اکنون تولید علم و استنادات داروسازی و داروشناسی ایران در رتبه هفتم دنیا است و در بحبوحه تحریم ۱۰۰ درصدی می توان تاثیر داروسازی و شرکت های داروسازی را حس کرد که نگذاشتند صنعت داروسازی فلج شود. در مقابل تاثیر مقالات علوم انسانی در وضعیت اجتماعی کشور را نیز می بینیم.

وی گفت: این دستاوردهای علمی در حالی رخ داده است که ترکیه در مجموع ۷ میلیارد دلار سهم بودجه تحقیقاتی دارد و با وجود اینکه ۲۵ سال پیش محققان کشور درخواست داشتند که سهم تحقیقات از تولید ناخالص داخلی افزایش یابد اما ما عقب رفتیم و پژوهشگران کشور نسبت به ۲۵ سال پیش فقیرتر شده اند.

آخوندزاده یادآور شد: محققان در بسیاری از مواقع پول پژوهش حق الزحمه همکاران خود را ندارند و یا قراردادها را فسخ می کنند. این بی مهری ها در پژوهش کشور اثرات نامناسبی در آینده دارد و بر کمیت و کیفیت پژوهش اثر می گذارد. خواهش محققان این است که به پژوهش عنایت ویژه داشته باشند.

وی با اشاره به سیل سیستان و بلوچستان گفت: این سیل در سیستان و بلوچستان صدمات جبران ناپذیری داشته است و دوستان بلوچ را فراموش نکنیم.

                  درباره هلدینگ گلدن رود گروه هلدینگ گلدن رود بعنوان یک سازمان جهانی و با هدف ایجاد ارزش برای مشتریان خود با استفاده از مدیریت مبتنی بر احترام به انسانها در سال 1390 در ایران تاسیس شد. این هلدینگ هم اکنون در زمینه های متنوعی همچون خرید خارجی- ترانسفر مالی- حمل و نقل بین الملل- ترخیص گمرکی کالا- صادرات و واردات- تجهیزات پزشکی و تحقیق و توسعه بازار ، با تعداد زیادی از همکاران هلدینگ در بیش از 15 کشور جهان فعال می باشد. با استفاده از تکنولوژیهای پیشرفته و همچنین نو آوریهای گسترده در خدمات متنوع، هلدینگ گلدن رود از برترین شرکتهای فعال در زمینه خدمات بازرگانی و حمل و ترخیص می باشد. امروزه کلـیـه کارخانه ها، تولیـدی ها، واردکنندگان و صادرکنندگان با توجـه به حـجـم گسترده و بالایی که در رابطه با بخش بازرگانی خارجی دارند ترجیح میدهند که امور خرید و حمل و گمرکی خود را به سازمانهای مستقل واگذار نمایند که گروه هولدینگ گلدن رود با داشتن کادری مجرب و قوی در انجام تشریفات گمرکی از گمرکات شهید رجایی, بوشهر و شهید باهنر بندر عباس و شهریار تهران و فرودگاه امام خمینی(ره) و سایر گمرکات در امور ترخیص ماشین آلات صنعتی، مواد اولیه ، قطعات ماشین آلات کارخانجات، قطعات و لوازم نیروگاهها، اقلام و تجهیزات شبکه و کامپیوتر و مخابراتی، قطعات انواع خودروهای سواری و کامیون، پی وی سی ، لوازم و تجهیزات پزشکی و آزمایشگاهی، خط تولید كارخانه ، ماشین آلات چاپ ، ابزارآلات ، جي پي اس ،تخم ماهي پرورشی ،لوازم منزل و آشپزخانه ، كاغذ، دستگاه های ابزار دقیق و سایر نیازهای کشور فعال بوده و نیازهای مشتریان خود را با صداقت و حفظ حقوق مشتریان در سریعترین زمان با ارزانترین قیمت کارگزاری نموده و با این هدف جدید ترین قوانین و روشها و متد روز دنیا را فراگرفته ایم . نشانی دفتر مرکزی : تهران- فلکه دوم صادقیه- نرسیده به مرزداران- برج نگین رضا- طبقه 18 جنوبی واحد 1804 تلفن: 44051434-44051460
مشاوره فوری حمل و ترخیص