مرجع قیمت‌گذاری خودرو تغییر کرد

مرجع قیمت‌گذاری خودرو تغییر کرد

مرجع قیمت‌گذاری خودرو تغییر کرد 150 150 هلدینگ بازرگانی حمل و نقل و ترخیص کالا

در حالی قرار بود این هفته در جلسه ستاد تنظیم بازار، دستورالعمل قیمت‌گذاری خودرو بررسی و تدوین شود که خبر می‌رسد تعیین قیمت به

آن طور که دبیر انجمن خودروسازان عنوان کرد، قرار است در جلسه امروز کمیته خودرو، موضوع قیمت‌گذاری مورد بررسی قرار بگیرد. به گفته وی، در این کمیته علاوه بر انجمن خودروسازان و مسوولان وزارت صنعت،معدن و تجارت و سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان، نمایندگانی از سازمان بازرسی کل کشور و برخی دیگر از نهادها حضور خواهند داشت.

اظهارات دبیر انجمن خودروسازان در شرایطی است که قرار بود در جلسه هفته گذشته ستاد تنظیم بازار، تکلیف دستورالعمل قیمت‌گذاری خودرو مشخص شود، با این حال اخبار ضد و نقیض و روایات مختلفی در مورد این جلسه منتشر شد. ابتدا عنوان شد اعضای جلسه بر سر دستورالعمل قیمت‌گذاری به نتیجه نرسیده و قرار است در جلسات بعدی، این موضوع دوباره بررسی شود. روایتی دیگر که از سوی عباس قبادی معاون وزیر صنعت معدن و تجارت مطرح شد، بر عدم طرح موضوع قیمت‌گذاری خودرو در جلسه هفته گذشته ستاد تنظیم بازار تاکید داشت. در واقع گویا اصلا بحثی در مورد قیمت خودرو مطرح نشده که اختلاف نظری درباره آن وجود داشته باشد. معاون وزیر صمت این را هم گفت که برای تعیین دستورالعمل قیمت‌گذاری خودرو، ابتدا باید تقاضا از سوی خودروسازان مطرح شود.

اما در حالی که انتظار می‌رفت با توجه به گذشت یک ماه از سال، ستاد تنظیم بازار طی این هفته به بررسی دستورالعمل قیمت‌گذاری خودرو بپردازد، گویا این وظیفه به کمیته خودرو محول شده است. تعیین قیمت در کمیته خودرو پیش تر نیز (به ویژه در دهه ۷۰) رواج داشته و گویا در آن مقطع، قیمت خودروها متناسب با نرخ‌های حاشیه بازار در نظر گرفته می‌شدند. کمیته خودرو اما بعدها جای خود را به نهادهای دیگری داد و قیمت خودرو دست به دست چرخید و تا به امروز نیز تصمیم پایداری در مورد آن گرفته نشده است. در این سال ها، گاهی سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان و در مقطعی حدودا ۶ ساله نیز شورای رقابت عهده دار قیمت‌گذاری خودرو بود. در سال ۹۷ نیز با کنار گذاشته شدن شورای رقابت، ستاد تنظیم بازار و سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان به‌عنوان مراجع جدید قیمت‌گذاری خودرو اعلام شدند. کمی بعد نیز اعلام شد خودروسازان می‌توانند قیمت محصولات خود را در حاشیه بازار تعیین کنند، با این حال این مصوبه وزارت صمت، دوام چندانی پیدا نکرد و سیاست قیمت‌گذاری دستوری به اجرا درآمد.

قیمت‌گذاری دستوری البته پیش تر نیز در قالب شورای رقابت و سازمان حمایت و دیگر نهادها به اجرا درآمده و همواره نیز از سوی خودروسازان و کارشناسان مورد انتقاد قرار گرفته بود. حالا اما ظاهرا قرار است کمیته خودرو عهده دار تعیین دستورالعمل قیمت‌گذاری خودرو شود. ازآنجاکه نمایندگانی از خودروسازان نیز در کمیته موردنظر حضور دارند، این امکان هست که قیمت‌گذاری خودرو کمی باب میل خودروسازان باشد. این البته در حالی است که برخی فعالان صنعت خودرو معتقدند کمیته خودرو نیز در تعیین سیاستی پایدار و مناسب برای قیمت‌گذاری، ره به جایی نخواهد برد.

                  درباره هلدینگ گلدن رود گروه هلدینگ گلدن رود بعنوان یک سازمان جهانی و با هدف ایجاد ارزش برای مشتریان خود با استفاده از مدیریت مبتنی بر احترام به انسانها در سال 1390 در ایران تاسیس شد. این هلدینگ هم اکنون در زمینه های متنوعی همچون خرید خارجی- ترانسفر مالی- حمل و نقل بین الملل- ترخیص گمرکی کالا- صادرات و واردات- تجهیزات پزشکی و تحقیق و توسعه بازار ، با تعداد زیادی از همکاران هلدینگ در بیش از 15 کشور جهان فعال می باشد. با استفاده از تکنولوژیهای پیشرفته و همچنین نو آوریهای گسترده در خدمات متنوع، هلدینگ گلدن رود از برترین شرکتهای فعال در زمینه خدمات بازرگانی و حمل و ترخیص می باشد. امروزه کلـیـه کارخانه ها، تولیـدی ها، واردکنندگان و صادرکنندگان با توجـه به حـجـم گسترده و بالایی که در رابطه با بخش بازرگانی خارجی دارند ترجیح میدهند که امور خرید و حمل و گمرکی خود را به سازمانهای مستقل واگذار نمایند که گروه هولدینگ گلدن رود با داشتن کادری مجرب و قوی در انجام تشریفات گمرکی از گمرکات شهید رجایی, بوشهر و شهید باهنر بندر عباس و شهریار تهران و فرودگاه امام خمینی(ره) و سایر گمرکات در امور ترخیص ماشین آلات صنعتی، مواد اولیه ، قطعات ماشین آلات کارخانجات، قطعات و لوازم نیروگاهها، اقلام و تجهیزات شبکه و کامپیوتر و مخابراتی، قطعات انواع خودروهای سواری و کامیون، پی وی سی ، لوازم و تجهیزات پزشکی و آزمایشگاهی، خط تولید كارخانه ، ماشین آلات چاپ ، ابزارآلات ، جي پي اس ،تخم ماهي پرورشی ،لوازم منزل و آشپزخانه ، كاغذ، دستگاه های ابزار دقیق و سایر نیازهای کشور فعال بوده و نیازهای مشتریان خود را با صداقت و حفظ حقوق مشتریان در سریعترین زمان با ارزانترین قیمت کارگزاری نموده و با این هدف جدید ترین قوانین و روشها و متد روز دنیا را فراگرفته ایم . نشانی دفتر مرکزی : تهران- فلکه دوم صادقیه- نرسیده به مرزداران- برج نگین رضا- طبقه 18 جنوبی واحد 1804 تلفن: 44051434-44051460
مشاوره فوری حمل و ترخیص