نظر ۴۰ کارشناس درباره آینده بورس

نظر ۴۰ کارشناس درباره آینده بورس

نظر ۴۰ کارشناس درباره آینده بورس 150 150 هلدینگ بازرگانی حمل و نقل و ترخیص کالا

کارشناس بورسی با شرکت در یک نظرسنجی به آینده بورس در سال ۹۹ پرداخته‌اند.

بیش از ۸۰ درصد تحلیلگران روندی صعودی را برای بورس ۹۹ پیش‌بینی کرده‌اند؛ اما برخی نیز از ادامه رشد بازار پس از افزایش غیرمنطقی قیمت بسیاری از سهم‌ها ابراز نگرانی کرده و تداوم این مسیر را دور از ذهن ارزیابی می‌کنند.

بعد از رشد ۱۸۷ درصدی بورس تهران در سال گذشته، شاخص کل سهام امسال نیز به روند صعودی خود ادامه داد و در هجده روز معاملاتی سپری‌شده نماگر اصلی بازار دو ابرکانال را درنوردیده و بر قله ۷۰۰ هزار ایستاده است. اما ادامه مسیر بورس چگونه خواهد بود؟

۴۰ کارشناس بورسی با شرکت در یک نظرسنجی به آینده بورس پرداخته‌اند. بیش از ۸۰ درصد تحلیلگران روندی صعودی را برای بورس ۹۹ پیش‌بینی کرده‌اند؛ اما برخی نیز از ادامه رشد بازار پس از افزایش غیرمنطقی قیمت بسیاری از سهم‌ها ابراز نگرانی کرده و تداوم این مسیر را دور از ذهن ارزیابی می‌کنند.

با این حال همه کارشناسان بر تداوم ورود نقدینگی به گردونه معاملات سهام در امسال که در روزهای اخیر رقم بیش از ۱۰ هزار میلیارد تومانی را نیز تجربه کرد، اتفاق نظر دارند.

نکته قابل توجه دیگر، انتظار عملکرد بهتر بورس تهران در نیمه اول سال نسبت به شش ماه دوم است. همچنین کارشناسان عمدتا سکه و دلار را رقیب اصلی بازار سهام در امسال می‌دانند. عوامل اثرگذار بر بورس امسال، مبنای تحلیلی برای کسب بازدهی بالاتر و همچنین گروه‌های مورد توجه بورس‌بازان از دیگر محورهای بررسی‌شده در این نظرسنجی هستند.

نیمه دوم سال بهتر از نیمه اول

معاملات سال ۹۸ بورس تهران در دو نیمه تقریبا مشابه به پایان رسید. به طوری که در نیمه اول سال گذشته شاخص کل سهام با رشد ۶۹ درصدی همراه شد و تغییرات این نماگر در نیمه دوم سال به ۸/ ۶۹ درصد رسید. در امسال اما بیش از ۶۸ درصد از کارشناسان پیش‌بینی می‌کنند شاهد عملکرد بهتری از بورس تهران در نیمه اول سال ۹۹ باشیم.

ورود پول‌های جدید به بورس

یکی از متغیرهای بورسی که همگام با رشد قیمت‌ها به نحو چشمگیری افزایش یافت، حجم پول‌های ورودی به بورس بود. ورود پول‌های تازه در این سال خود را در افزایش صدور کدهای معاملاتی و رکوردهای متوالی در مشارکت عرضه‌های اولیه نیز نشان داد. در امسال نیز ۷۵ درصد از کارشناسان پیش‌بینی می‌کنند جریان ورودی پول‌های تازه به بورس با قدرت بیشتری ادامه پیدا کند.

عوامل موثر بر بورس

بررسی مولفه‌های اثرگذار بر اقتصاد و بورس می‌تواند برای فعالان اقتصادی و سهامداران بسیار مفید باشد. در میان این مولفه‌ها می‌توان به روند جهانی قیمت کالاها، نرخ ارز و تورم، متغیرهای غیراقتصادی و البته متغیرهای اثرگذار بر فضای اقتصاد کلان اشاره کرد. در این میان ۶۸ درصد از کارشناسان بر اثرگذاری بالای نرخ ارز و تورم بر روند بورس ۹۹ تاکید دارند. در این میان برخی نیز از اثرگذاری عوامل دیگری همچون شیوع ویروس کرونا، انتخابات امریکا، عرضه شرکت‌های دولتی و تامین مالی شرکت‌ها در بورس سخن می‌گویند.

آینده شاخص بورس

مسیر نماگر اصلی بازار سهام در سال ۹۹ به مولفه‌های بسیاری وابسته است. با وجود این در این نظرسنجی کفه ترازوی شاخص به سمت صعودی میل بیشتری دارد. هر چند کارشناسانی نیز هستند که از تداوم رشد قیمت‌ها در بازار سهام اظهار نگرانی می‌کنند و معتقدند تداوم رشد شاخص کل منطقی به نظر نمی‌رسد.

رقبای بورس

روند بازارهای موازی مانند بازار ارز، سکه، مسکن و پول یا همان سپرده‌های بانکی همواره تاثیر قابل‌توجهی بر بورس داشته و دارد. در سال گذشته بازار سهام اما با کمترین هزینه مبادلاتی برای سرمایه‌گذار یا حتی سفته‌باز به گزینه ورودی نقدینگی سرگردان تبدیل شد. سمت و سوی بازار سهام در سال ۹۹ نیز به شدت به شرایط بازارهای رقیب وابسته است. آیا این بازارها در سال آتی جذاب می‌شوند؟ در نظرسنجی پیش‌رو نیز بیش از ۳۴ درصد از کارشناسان بازار سکه را اصلی‌ترین رقیب بازار سهام در امسال می‌دانند و پس از آن بازار ارز با ۳۱ درصد آرا رقیب بعدی بورس به شمار می‌رود. کمترین شانس نیز به بازار مسکن داده شده است.

                  درباره هلدینگ گلدن رود گروه هلدینگ گلدن رود بعنوان یک سازمان جهانی و با هدف ایجاد ارزش برای مشتریان خود با استفاده از مدیریت مبتنی بر احترام به انسانها در سال 1390 در ایران تاسیس شد. این هلدینگ هم اکنون در زمینه های متنوعی همچون خرید خارجی- ترانسفر مالی- حمل و نقل بین الملل- ترخیص گمرکی کالا- صادرات و واردات- تجهیزات پزشکی و تحقیق و توسعه بازار ، با تعداد زیادی از همکاران هلدینگ در بیش از 15 کشور جهان فعال می باشد. با استفاده از تکنولوژیهای پیشرفته و همچنین نو آوریهای گسترده در خدمات متنوع، هلدینگ گلدن رود از برترین شرکتهای فعال در زمینه خدمات بازرگانی و حمل و ترخیص می باشد. امروزه کلـیـه کارخانه ها، تولیـدی ها، واردکنندگان و صادرکنندگان با توجـه به حـجـم گسترده و بالایی که در رابطه با بخش بازرگانی خارجی دارند ترجیح میدهند که امور خرید و حمل و گمرکی خود را به سازمانهای مستقل واگذار نمایند که گروه هولدینگ گلدن رود با داشتن کادری مجرب و قوی در انجام تشریفات گمرکی از گمرکات شهید رجایی, بوشهر و شهید باهنر بندر عباس و شهریار تهران و فرودگاه امام خمینی(ره) و سایر گمرکات در امور ترخیص ماشین آلات صنعتی، مواد اولیه ، قطعات ماشین آلات کارخانجات، قطعات و لوازم نیروگاهها، اقلام و تجهیزات شبکه و کامپیوتر و مخابراتی، قطعات انواع خودروهای سواری و کامیون، پی وی سی ، لوازم و تجهیزات پزشکی و آزمایشگاهی، خط تولید كارخانه ، ماشین آلات چاپ ، ابزارآلات ، جي پي اس ،تخم ماهي پرورشی ،لوازم منزل و آشپزخانه ، كاغذ، دستگاه های ابزار دقیق و سایر نیازهای کشور فعال بوده و نیازهای مشتریان خود را با صداقت و حفظ حقوق مشتریان در سریعترین زمان با ارزانترین قیمت کارگزاری نموده و با این هدف جدید ترین قوانین و روشها و متد روز دنیا را فراگرفته ایم . نشانی دفتر مرکزی : تهران- فلکه دوم صادقیه- نرسیده به مرزداران- برج نگین رضا- طبقه 18 جنوبی واحد 1804 تلفن: 44051434-44051460
مشاوره فوری حمل و ترخیص