نقش فساد در شکل دادن به ارزش حفظ پول نقد

نقش فساد در شکل دادن به ارزش حفظ پول نقد

نقش فساد در شکل دادن به ارزش حفظ پول نقد 150 150 هلدینگ بازرگانی حمل و نقل و ترخیص کالا

چکیدهدر این مقاله, رابطه بین ذخائر نقدی و عملکرد، با توجه به اثر تعدیل کننده فساد موجود در چارچوب نهادی که شرکت ها در آن کار می کنند، تحلیل می شود. نتایج، اهمیت فساد در شکل دادن به علامت و شدت ارزش حفظ پول نقد را نشان می دهند. علامت تاثیر نقدینگی شرکت ها بر عملکرد شرکت با توجه به سطوح مختلف فساد تغییر می کند. نشان داده شده است که حفظ پول نقد, نقش قابل توجه و مهمی در حمایت از فعالیت های تجاری دارد و به مسیر تحقیق برای پژوهش های آینده اشاره می کند. ۱- مقدمههدف اصلی از ایجاد موجودی نقدی, ایجاد انعطاف پذیری مالی در شرکت (JP Morgan Research 2005). از یک طرف، نگهداری پول نقد می تواند هزینه های تراکنشی تعامل با بازار سرمایه خارجی را کاهش دهد و در عین حال می تواند به عنوان یک بافر مالی دردسترس شرکت ها در زمان مشکل دسترسی به اعتبار استفاده شود. از سوی دیگر، ذخائر نقدی می تواند رفتار فرصت طلبانه را از سوی مدیریت به وجود آورد.
اگر چه اکثر تحقیقات منتشر شده, ارتباط مثبتی بین نقدینگی و عملکرد را نشان داده اند، به نظر می رسد این رابطه, وابسته به ویژگی های خاصی شرکت ها یا ویژگی های زمینه سازمانی است که شرکت ها در آن کار می کنند (Dittmar et al. 2003؛ Pinkowitz et al. 2006 ). در رابطه با این، هدف مقاله ما, برجسته کردن اثر تعدیل کننده فساد بر رابطه بین نقدینگی و عملکرد است. فساد, پدیده ای است که عدم قطعیت و ریسک یک کسب و کار را افزایش می دهد، زیرا یک سیستم قانونی و قضایی ایمن را زیر سوال می برد. به طور خاص، استفاده از موجودی نقدی، به ویژه در برخی موارد، می تواند به شیوه ای منحرف برای فعالیت های غیرقانونی مانند رشوه، کمک های مالی و دستمزد به عوامل خاص اقتصادی، اغلب عمومی، برای تسهیل عملیات تجاری و یا کمک های شخصی مورد استفاده قرار گیرد.
در این مقاله تلاش شده است تا به طور تجربی بررسی شود که چگونه اثر حفظ پول نقد بر عملکرد ممکن است محتمل و وابسته به سطح فساد در بستر سازمانی باشد. با در دسترس بودن پول نقد، فساد می تواند منافع را افزایش دهد، و نقاط ضعف نقدینگی شرکت ها را تقویت نمی کند، و بنابراین مشکلات فرصت صلبی و عدم امنیت در سیستم را تشدید می کند.

                  درباره هلدینگ گلدن رود گروه هلدینگ گلدن رود بعنوان یک سازمان جهانی و با هدف ایجاد ارزش برای مشتریان خود با استفاده از مدیریت مبتنی بر احترام به انسانها در سال 1390 در ایران تاسیس شد. این هلدینگ هم اکنون در زمینه های متنوعی همچون خرید خارجی- ترانسفر مالی- حمل و نقل بین الملل- ترخیص گمرکی کالا- صادرات و واردات- تجهیزات پزشکی و تحقیق و توسعه بازار ، با تعداد زیادی از همکاران هلدینگ در بیش از 15 کشور جهان فعال می باشد. با استفاده از تکنولوژیهای پیشرفته و همچنین نو آوریهای گسترده در خدمات متنوع، هلدینگ گلدن رود از برترین شرکتهای فعال در زمینه خدمات بازرگانی و حمل و ترخیص می باشد. امروزه کلـیـه کارخانه ها، تولیـدی ها، واردکنندگان و صادرکنندگان با توجـه به حـجـم گسترده و بالایی که در رابطه با بخش بازرگانی خارجی دارند ترجیح میدهند که امور خرید و حمل و گمرکی خود را به سازمانهای مستقل واگذار نمایند که گروه هولدینگ گلدن رود با داشتن کادری مجرب و قوی در انجام تشریفات گمرکی از گمرکات شهید رجایی, بوشهر و شهید باهنر بندر عباس و شهریار تهران و فرودگاه امام خمینی(ره) و سایر گمرکات در امور ترخیص ماشین آلات صنعتی، مواد اولیه ، قطعات ماشین آلات کارخانجات، قطعات و لوازم نیروگاهها، اقلام و تجهیزات شبکه و کامپیوتر و مخابراتی، قطعات انواع خودروهای سواری و کامیون، پی وی سی ، لوازم و تجهیزات پزشکی و آزمایشگاهی، خط تولید كارخانه ، ماشین آلات چاپ ، ابزارآلات ، جي پي اس ،تخم ماهي پرورشی ،لوازم منزل و آشپزخانه ، كاغذ، دستگاه های ابزار دقیق و سایر نیازهای کشور فعال بوده و نیازهای مشتریان خود را با صداقت و حفظ حقوق مشتریان در سریعترین زمان با ارزانترین قیمت کارگزاری نموده و با این هدف جدید ترین قوانین و روشها و متد روز دنیا را فراگرفته ایم . نشانی دفتر مرکزی : تهران- فلکه دوم صادقیه- نرسیده به مرزداران- برج نگین رضا- طبقه 18 جنوبی واحد 1804 تلفن: 44051434-44051460
مشاوره فوری حمل و ترخیص