گاز آمریکا و قطر جایگزین روسیه در قاره سبز

گاز آمریکا و قطر جایگزین روسیه در قاره سبز

گاز آمریکا و قطر جایگزین روسیه در قاره سبز 150 150 هلدینگ بازرگانی حمل و نقل و ترخیص کالا

تحریم خط لوله نورد استریم ۲ چه تأثیری بر بازار گاز اروپا دارد و آیا جایگزینی برای آن، می‌تواند وجود داشته باشد، گفت: تحریم این خط لوله به طور کوتاه‌مدت یا میان‌مدت، تأثیر چندانی بر این بازار گازی این قاره ندارد؛ بلکه در این بین، شاید آلمان یا جمهوری چک از این تحریم متأثر شوند، اما اینکه تصور کنیم بازار گازی اروپا با کمبود و چالش مواجه می‌شود، صحیح نیست.

وی افزود: اتحادیه اروپا قوانین سختگیرانه ای در حوزه گازی وضع کرده است؛ به نحوی که در بین سال‌های ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۴ میلادی، شاهد کاهش مصرف گاز در اروپا بودیم؛ این در حالی است که بین سال‌های ۲۰۱۵ تا ۲۰۱۷ میلادی، مجدد روند مصرف گاز در اروپا رو به فزونی گذاشت که علت آن را می‌توان کاهش دمای قابل توجه در فصل زمستان این قاره سبز دانست؛ البته بهبود شرایط اقتصادی نیز در این افزایش مصرف بی تأثیر نبوده است.

به گفته این کارشناس انرژی، یکی دیگر از دلایلی که باعث افزایش مصرف گاز بین سال‌های ۲۰۱۵ تا ۲۰۱۷ میلادی در اروپا بود، مباحث مطرح شده درباره گرمایش زمین است که در خلال طرح این مباحث، بسیاری از کشورهای اروپایی از جمله آلمان مصرف زغال سنگ در بسیاری از نیروگاه‌های خود را کنار گذاشتند؛ ضمن اینکه از آنجایی که تولید انرژی برق به طور پایدار و بلندمدت نمی‌تواند توسط انرژی‌های تجدیدپذیر انجام شود، به اجبار رو به مصرف گاز آوردند.

دیالمی علت سهم اندک انرژی‌های تجدیدپذیر در سبد انرژی اروپا را عدم متناوب بودن آن (پایداری و استمرار) دانست و اظهار داشت: حدود ۱۰ سال پیش ۴۰ درصد مصرف اتحادیه اروپا از داخل این اتحادیه تأمین می‌شد، اما در حال حاضر این سهم تأمین انرژی داخلی، رو به کاهش است؛ به نحوی که با بسته شدن مخزن گازی در هلند، سهم تولید گاز داخلی اتحادیه اروپا به حدود ۱۰ درصد کاهش می‌یابد و به این ترتیب، میزان واردات ۶۰ درصدی گاز اتحادیه اروپا از خارج از این اتحادیه به ۸۰ درصد افزایش خواهد داشت.

این کارشناس انرژی، چشم انداز نیاز گازی اتحادیه اروپا تا سال ۲۰۲۵ میلادی را بیش از ۱۱۳ میلیارد مترمکعب دانست و ادامه داد: در حال حاضر بخشی از نیاز گاز اتحادیه اروپا توسط آمریکا، قطر می‌تواند تأمین شود؛ ضمن اینکه در این میان روسیه گزینه مناسبی برای تأمین گاز اروپا است که می‌تواند سهم ۳۵ تا ۳۷ درصدی را به خود اختصاص دهد؛ اما با تحریم نورد استریم ۲ چالش جدی متوجه اتحادیه اروپا نمی‌شود؛ چرا که در این بین اوکراین توان انتقال گاز به میزان ۱۴۶ میلیارد مترمکعب را دارد و می‌تواند گاز اتحادیه اروپا را تأمین کند.

به گفته وی، اتحادیه اروپا موافقت چندانی با خط لوله نورد استریم ۲ ندارد و در همین راستا قوانین سختگیرانه ای را وضع کرده تا عملیات گازی این خط لوله تابع قوانین این اتحادیه باشد. از سوی دیگر، علت اینکه آلمان بیشتر تمایل به استفاده از گاز روسیه دارد تا اوکراین، این است که مصرف گازی اوکراین بالا است و با تأمین گاز لهستان و اسلواکی، سهم گاز انتقال داده شده به آلمان می‌تواند کاهش یابد.

                  درباره هلدینگ گلدن رود گروه هلدینگ گلدن رود بعنوان یک سازمان جهانی و با هدف ایجاد ارزش برای مشتریان خود با استفاده از مدیریت مبتنی بر احترام به انسانها در سال 1390 در ایران تاسیس شد. این هلدینگ هم اکنون در زمینه های متنوعی همچون خرید خارجی- ترانسفر مالی- حمل و نقل بین الملل- ترخیص گمرکی کالا- صادرات و واردات- تجهیزات پزشکی و تحقیق و توسعه بازار ، با تعداد زیادی از همکاران هلدینگ در بیش از 15 کشور جهان فعال می باشد. با استفاده از تکنولوژیهای پیشرفته و همچنین نو آوریهای گسترده در خدمات متنوع، هلدینگ گلدن رود از برترین شرکتهای فعال در زمینه خدمات بازرگانی و حمل و ترخیص می باشد. امروزه کلـیـه کارخانه ها، تولیـدی ها، واردکنندگان و صادرکنندگان با توجـه به حـجـم گسترده و بالایی که در رابطه با بخش بازرگانی خارجی دارند ترجیح میدهند که امور خرید و حمل و گمرکی خود را به سازمانهای مستقل واگذار نمایند که گروه هولدینگ گلدن رود با داشتن کادری مجرب و قوی در انجام تشریفات گمرکی از گمرکات شهید رجایی, بوشهر و شهید باهنر بندر عباس و شهریار تهران و فرودگاه امام خمینی(ره) و سایر گمرکات در امور ترخیص ماشین آلات صنعتی، مواد اولیه ، قطعات ماشین آلات کارخانجات، قطعات و لوازم نیروگاهها، اقلام و تجهیزات شبکه و کامپیوتر و مخابراتی، قطعات انواع خودروهای سواری و کامیون، پی وی سی ، لوازم و تجهیزات پزشکی و آزمایشگاهی، خط تولید كارخانه ، ماشین آلات چاپ ، ابزارآلات ، جي پي اس ،تخم ماهي پرورشی ،لوازم منزل و آشپزخانه ، كاغذ، دستگاه های ابزار دقیق و سایر نیازهای کشور فعال بوده و نیازهای مشتریان خود را با صداقت و حفظ حقوق مشتریان در سریعترین زمان با ارزانترین قیمت کارگزاری نموده و با این هدف جدید ترین قوانین و روشها و متد روز دنیا را فراگرفته ایم . نشانی دفتر مرکزی : تهران- فلکه دوم صادقیه- نرسیده به مرزداران- برج نگین رضا- طبقه 18 جنوبی واحد 1804 تلفن: 44051434-44051460
مشاوره فوری حمل و ترخیص